6 نکته برای کسانی که میخواهند رژیم گیاه خواری را شروع کنند.

 

تغییر به رژیم غذاهای گیاهی می تواند بسیار آسان تر از چیزی باشد که ما فکر میکنیم و کلید آن استحکام ، ثبات و تمرین کردن است. اگر چند بار این کار را شروع کردید و دوباره متوقف شدید، دلسرد نشوید. اکثر مردم همین کار را می کنند . فقط باید بدانیم که هر وعده غذایی که ما میخوریم می تواند تفاوت هایی در سلامتی ما ، در حیوانات و این سیاره ایجاد کند. در اینجا به شش نکته برای اینکه به آسانی یک گیاه خوار شوید اشاره شده است:
1 –  بیشتر بدانید:
هر چیزی که می توانید در مورد گیاه خواری بخوانید و تماشا کنید. با گیاه خواران صحبت کنید ، ببینید آنها چطور  خود را به گیاه خوار تغییر دادند ، چالش ها ، مسایل و راه هایی که آنها برای رسیدن به گیاه خواری انتخاب کردند را جویا شوید.
از آنها بپرسید که چه چیزی را در زندگی گیاه خواری خود بیشتر دوست دارند؟ خود را با دانشی که از این راه بدست می آورید حمایت کنید. این روش برای گیاه خوار شدن ملی است …
بررسی های اخیر روی 8000 گیاه خوار نشان داد که 40 درصد آنها پس از مشاهده یک فیلم آموزشی انگیزه گیاه خوار شدن به آن ها القا شد. نزدیک سی درصد پس از مطالعه مقاله ، کتاب و یا شعر و 25 درصد پس از صحبت با دیگر افراد گیاه خوار به این رژیم غذایی تشویق شدند.
2 –  وعده غذایی فعلی یتان را گیاهی کنید:
یکی از خوراک های مورد علاقه تان را که معمولا برای ناهار یا شام آماده می کنید ، انتخاب کنید و آن را گیاهی کنید. برای مثال مرغ کاری می تواند بشود نخود کاری . یا یک همبرگر می تواند به قارچ کبابی یا سرخ شده با گوجه و پیاز کبابی و سرخ شده تبدیل شود. از اینکه چطور می توانید وعده های غذایی خود را به خوراک های گیاهی تبدیل کنید واقعا شگفت زده می شوید.

 

3 – دستور تهیه خوراک های گیاهی جدید را تهیه کنید:
چک کردن سایت هایی که دستور های غذایی گیاهی را ارایه می دهند به یک عادت تفریحانه تبدیل کنید . این کار را حداقل هفته ای یک بار یا در اوقات فراقتتان انجام دهید. به این ترتیب شما در مورد انواع بی نهایت غذاهای گیاهی که موجود است، آگاهی پیدا می کنید و در این میان خوراک هایی که به آن علاقه دارید را می شناسید. در صورت انجام این کار ها مغز شما آموزش می بیند که به گیاه خوار بودن فکر کند و آنها را به عنوان موادغذایی بشناسد.
4 – نگاهی به کلاس های آماده سازی مواد غذایی بندازید:
هنگامی که شما به سمت غذاهای گیاهی می روید، ممکن است نیاز به یادگیری مجموعه ای از مهارت ها داشته باشید. پس چرا برای آموزش برنامه های آشپزی گیاهی نزد متخصصان آن نروید؟ این بهترین راه برای چشیدن غذاهای جدید ، ملاقات دوستانه گیاه خوارن و داشتن تفریح در همان زمان است.

 

5 – یک ذخیره به همراه داشته باشید:
این ایده بسیار خوبی است که یک ذخیره از خوراکی های مختصر سالم که به آن ها علاقه مندیم را روی میز، در یخچال محل کار ، در ماشین یا در کیف خود همراه داشته باشیم. این وعده های غذایی می تواند میوه ، آجیل، پاپ کورن ، چیپس پخته و غیره باشد.
این موارد را هنگامی که به دیگر خوراک های گیاهی دسترسی ندارید ، همراه دارید.

 

6 – از انتقال به گیاه خواری لذت ببرید:
این واقعیت ، که زندگی شما در حال تغییر به سمت غذا خوردن سالم است را جشن بگیرید. که به تنهایی دستاورد فوق العاده ای است.
Tracye McQuirter یک گیاه خوار سی ساله است . نویسنده ای پر فروش، متخصص تغذیه و بهداشت عمومی ، سخنران بین المللی و پیشگام گیاه خواری. این مقاله از منابع آنلاین او : the African American Vegan Starter Guide می باشد.

 

ترجمه توسط myclassroom.ir 

منبع این مقاله


 

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *